כריות ויסקו

חזרה לדף כריות מתנה  |  חזרה לדף מזרנים זוגיים

מהו חומר הויסקו?pic-visco1

ויסקו הוא קצף אלסטי המתאים את עצמו לתנוחות הגוף. ויסקו הוא חומר שפותח עבור תמיכה גופנית בזמן השינה. יעילותו נובעת מהיכולת הייחודית כדי להפחית את הלחץ ולספק תמיכה נוחה ולהקל על הכאב הנגרם על ידי נוקשות ממושכות. כיום השימוש בחומר הויסקו , משמש בשכבות מזרנים וכריות. חומר הויסקו פותח בנס"א והומצא עבור תוכניות החלל בשנות ה -1970, על מנת להפחית נקודות הלחץ שחווים אסטרונאוטים. כוח הג'י שנוצר במהלך המראת תחושות אי נוחות הנגרמת לאסטרונאוטים בכיסאות הטיסה שלהם, לכן פותח חומר הויסקו על מנת לספק תמיכה אורטופדית לכסאות הטיסה של האסטרונאוטים.

שנים מאוחר יותר, הותאם חומר הויסקו לתחום הרפואי עבור מיטות לחולים במיוחד לחולים הסובלים מבעיות גב בעיות שינה ועוד… וכתוצאה מכך התקבלה נוחות פיזית טובה יותר לחולים. זה היה הרגע שבו החומר נמכר לציבור הרחב לשימוש בבתים, ומייד הפך לפופולרי עד לנקודה שבה המוצרים העשויים ממנו מנוצלים בעולם ליצירת כריות שינה, מזרונים זוגייםמזרוניים אורטופדים ועוד…

חומר הויסקו עובד על ידי החום הטבעי ומשקל הגוף. ובכך  מתאים את עצמו כדי להתאים את נקודות הלחץ השונות, כגון הכתף, הירכיים, אשר הם אזורים בגוף הקשים לתנוחה בזמן שאנו במיטה. כמובן תלוי בתנוחה בה אנו ישנים. ללא תמיכה נאותה על נקודות הלחץ בזמן השינה, אנו יכולים לחוש כאב או אי נוחות שיוצרים שינה לא טובה ובטח לא בריאה .חומר הויסקו מורכב מתאים פתוחים, שמעוברים אוויר לתאים הסמוכים כאשר העיקר להקל על נקודות הלחץ בזמן השינה. בדרך זו, המזרן או הכרית העשויים מחומר הויסקו  מסוגלים לעצב את הצורה של הגוף או הראש.

מלבד היכולת הנרחבת  לעזור לנו להשיג שינה טובה יותר, חומר הויסקו האלסטי מקבלים פחות  את קרדית אבק, אשר נוטה להתרבות, כמו למשל במזרני קפיצים מסורתיים. קרדית אבק נמצאת בדרך כלל בסביבה של תאי לחות עור מתים, אשר מהם היא ניזונה. קרדית אבק עלולה לגרום לתגובות אלרגיות ובעיות נשימה עבור בני אדם, מה שהופך אותם למזיקים ולא רצויים. בחומר הויסקו כמעט ולא נמצא את קרדית האבק ושוב הכל בתנאי שאנו מקפידים על שאיבה ונקיון החומר וזה בשל הצפיפות הרבה של החומר.